Menu

Węgorzewo

0.46km

Miasto w województwie warmińsko-mazurskim, powiecie węgorzewskim; jest popularnym ośrodkiem turystycznym i wypoczynkowym w północno-wschodniej Polsce – na MAZURACH

WALORY TURYSTYCZNE Węgorzewa wynikają z warunków naturalnych: czyste powietrze i woda; różnorodność krajobrazu polodowcowego (pagórkowata rzeźba terenu, obfitość lasów i jezior). Są tu doskonałe warunki do rozwoju sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, kajakarstwo i wioślarstwo; można także uprawiać windsurfing i kitesurfing.

W okolicach jest wiele wyjątkowych i ciekawych miejsc, które warto zobaczyć: można wybrać się do Świętej Lipki – „perełki polskiego baroku”; Gierłoży – gdzie mieści się „Wilczy Szaniec”; do Rapy – gdzie znajdziemy rzadką w Polsce budowlę – piramidę. Jednym z ciekawych zabytków w okolicy jest również pałac Lehndorffów z XVII wieku w Sztynorcie Dużym, przebudowany w XIX wieku, w stylu neogotyckim; pałac otoczony jest parkiem o regularnym układzie alei dębowych (rośnie tu 160 dębó, tworząc jedno z największych skupisk w Polsce).

A w samym Węgorzewie znajduje się Muzeum Kultury Ludowej i Park Etnograficzny nad Węgorapą z obiektami tradycyjnego XVIII i XIX-wiecznego budownictwa mazurskiego i ekspozycjami kultury materialnej oraz Muzeum Kolejnictwa.

Można również skorzystać z prowadzonych w MKL zajęć rękodzielniczych w pracowniach: tkackiej, ceramicznej i kwiatów artystycznych; cieszą się one dużą popularnością nie tylko wśród miłośników sztuki ludowej.

Więcej informacji o ciekawych miejscach:

http://powiatwegorzewski.pl/turystyka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zamkowa
11-600, Węgorzewo
Poland

GPS
54.211104
21.741916

Contact